Šviežiai skrudinta

Top 5 kavos vietos Kaune

Photo of author
Autorė: Elena

Kavos mylėtoja

Nors išskirtinių kavos vietų sąrašas Kaune yra kiek trumpesnis nei sostinėje, čia be abejonės taip pat galima paragauti fantastiškos vietoje skrudinamos kavos! Na, juk žinot kaip ten sakoma apie kokybę ir kiekybę. 🙂 Tad pateikiame kokybiškiausią ir labiausiai kauniečių pamiltą penketuką.

Green cafe

Leiskime skaičiams kalbėti už save: 15 metų patirtis, 35 kavos rūšys iš 21 pasaulio šalies bei 10 skirtingų kavos ruošimo būdų. Savo istoriją pradėję kaip specializuota internetinė kavos parduotuvė “Kavos bankas”, šiandien jie yra didžiausi kavos skrudintojai Lietuvoje bei turi keturias kauniečių pamiltas Green Cafe lokacijas (+”Kavos banko” karietą). Čia galima paragauti (bei įsigyti) net žalios kavos, kuri be įdomaus skonio dar turi ir liekninančių bei skrandžio veiklą gerinančių savybių. 🙂 Green Cafe taip pat rengia ir edukacines paskaitas bei degustacijas, taip prisidėdami prie kavos kultūros plėtimo Lietuvoje. 

Papildomo žavesio šiai vietai teikia ir jų dėmesys mažoms, mieloms smulkmenėlėms – čia kasdien gali sau išsitraukti kortelę su pamokančia dienos citata, o prie puodelio kavos visuomet gausi ir saunainėlį.

Knygų ministerija

Ideali vieta gardžios kavos + geros knygos derinio gerbėjams. Įsikūrusi vieno seniausių Lietuvos knygynų vietoje, Knygų ministerija sėkmingai žengia savo misijos link – atgaivinti Kauną bei Laisvės alėją. Nors tai nėra pirmoji tokio koncepto vieta, visgi išskirtinio šarmo jai netrūksta – istorinio Kauno dvasia, autentiškas interjeras, sraigtiniai laiptai, jungiantys du knygyno aukštus, gyvų augalų kompozicijos, išmintimi dvelkiančios knygų lentynos bei, žinoma, persipynęs nepamainomas kavos ir knygų kvapas. Lankytojai čia gali paragauti septynias skirtingas rinktinių kavos pupelių rūšis, o greta jos dažnai galima mėgautis gyva muzika, naujų knygų pristatymais, susitikimais su autoriais, protmūšiais bei kitais ministerijos organizuojamais renginiais.

Quick tip: jei mėgstate groti pianinu, čia esate maloniai kviečiami juo paskambinti, tad jauskitės drąsiai!

Her Excellency by Vero Cafe

Vero cafe vardas visiems jau pažįstamas seniai, tačiau ar esate girdėję apie po jų vardu besislepiantį geresnės kokybės tinklą Jos Didenybę? Her Excellency – tai išskirtinės, rūšinės kavos laboratorija. Lankytojai čia gali išmėginti itin platų spektrą pupelių, atkeliavusių iš įvairiausių šalių, žemynų ir plantacijų. Tad nebijokite eksperimentuoti – pasikliaukite barista ir išbandykite nestandartinę, skirtingais įrankiais ruoštą kavą iš egzotiškiausių pasaulio vietų. Jų naudojamos pupelės visuomet yra šviežiai skrudinamos netoliese įsikūrusiuose kavos namuose „Vero Coffee House“, kuriuos, beje, taip pat rekomenduojame aplankyti. Be to, kavinėje visą dieną rasite ir gausų pusryčių pasirinkimą.

New York Cafe

Jei šią vietą reiktų apibūdinti vienu žodžiu, tai vienareikšmiškai būtų nuoširdumas. Jaunieji savininkai Deividas ir Samanta kavinės idėją parsivežė iš Aliaskos ir grįžę savo amerikietišką svajonę įgyvendino Lietuvoje. Klientus pora čia visuomet pasitinka su šypsena ir atsidavimu, noriai dalijasi savo istorijomis už Atlanto ir, aišku, visad pasiūlo paragauti ką nors ypatingo. Čia galima pasimėgauti ne tik šviežiai Vilkaviškyje skrudintos kavos klasikomis, bet ir tokiomis Amerikoje itin pamėgtomis alternatyvomis, kaip London Fog ar Matcha latte. 

Įsikūrę prekybos miestelio “Urmas” traukinuko vagonėlyje, New York Cafe yra puiki vieta atsikvėpti po apsipirkimo, besimėgaujant gardžia kava, jaukia amerikietiška aplinka ir fone skambančiais Queen ar Bob Dylan. Nors užtikriname, jog dėl Amerikos puodelyje čia verta užsukti net ir neturint jokių kitų reikalų Urme. 🙂

Chaika

Po sėkmingų šešerių metų Vilniuje, legendinė kavinė Chaika pagaliau atvėrė duris ir Kaune. Apie skiriamajį kavinės bruožą – nostalgišką retro interjerą – būtų galima rašyti bene visą atskirą straipsnį. Čia dominuoja ryškios spalvos, sentimentus keliantys vintažiniai baldai bei įvairios kitos sovietmečio detalės, pelniusios “Geriausio viešojo interjero” apdovanojimą konkurse „Mano erdvė 2019“. Na, o grįžtant prie esmės – t.y. kavos – Chaika naudoja rūšines, kruopščiai atrinktas, šviežiai Vilniuje skrudinamas Crooked Nose pupeles, augintas skirtinguose pasaulio regionuose. Prie kavos čia galima paragauti fantastiškų jų pačių gamybos veganiškų desertų, karštų sumuštinių bei kitų gerą vardą užsitarnavusių skanumynų. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments