,

Geriausios kavos vietos Vilniuje

Taste map

Šiai vietai turėtume būti dėkingi už Lietuvoje skleidžiamą sampratą, jog kava yra daugiau nei degalinėje pirktas vienkartinis puodelis su penkiais sirupais bei per kraštus varvančia plakta grietinėle. Jie ne tik skrudina bei verda itin kokybišką kavą, augintą skrupulingai pasirinktose plantacijose, kuriose nuolat patys lankosi, bet atlieka ir kur kas svarbesnę funkciją – edukuoja Lietuvą, kurdami bei puoselėdami kavos kultūrą joje. Taste Map siūlo per 30 skirtingų, nedideliais kiekiais atvežtų ir visuomet į sezoniškumą orientuotų (todėl šviežių!) pupelių rūšių, kuriomis šiandien yra plačiai mėgaujamasi namuose, biuruose, restoranuose, partnerių ir, aišku, jų pačių kavinėse.

Taste Map gali didžiuotis puikiomis keturiomis lokacijomis (+manufaktūra), tačiau mūsų mylimiausia yra jų naujausioji Tech Cafe, įsikūrusi Sapiegų rūmų parke. Jauki, itin erdvi, su didele terasa bei kiemeliu šiltu sezonu, stilinga, o prie viso to dar ir siūlanti vėlyvuosius pusryčius ir netgi vakarienę. Čia nuolat gali pamatyti besišnekučiuojančius draugus, į kompiuterio ekraną akis įbedusius freelancer’ius ar pavienius knygų skaitytojus. 

Patarimukas: nesikuklinkit pasiteirauti baristų apie jų turimas pupeles bei skirtingus kavos ruošimo būdus, jie itin noriai dalijasi žiniomis!

Backstage Roasters

Pradėję nuo vienos kavinukės giliuose Vilniaus loftuose, šiandien Backstage gali didžiuotis savo trimis itin gausiai lankomomis lokacijomis sostinėje. Visgi mūsų mylimiausia yra jų pirmtakė – Backstage Roastery Cafe. Fiziškai kiek sunkiai prieinama, tačiau neabejotinai verta tų keletos pasisukinėjimų ratais po T. Ševčenkos loftų kiemus. Charakteringi, patys pupeles iš skirtingų pasaulio kampelių skrudinantys kavos gurmanai įtiks net įnoringiausiam skoniui. Klasikinį meniu puikiai papildo tokios signature alternatyvos kaip rose latte, mint espresso tonic ir kt. 

Tiesa, šią vietą mylime ne tik dėl nepriekaištingos kavos, bet ir gardaus pusryčių meniu, stilingo, iki mažiausios detalės apgalvoto interjero, na ir, aišku, jų mielo šuniuko, kuris puošia ir kavinės logotipą. 🙂 

Patarimukas: staliuką pusryčiams stipriai rekomenduojame rezervuoti iš anksto!

16i kava

Ši unikalumu alsuojanti mažutė kišeninė kavos vietelė taip pat įsikūrusi T. Ševčenkos loftuose, tačiau charakterį demonstruoja visai kitokį. Čia nerasite pompastiškos aplinkos, įmantraus, iščiustyto interjero, ar kičinio pusryčių meniu, kurio pirmoje vietoje puikuotųsi hipsterių besivaikomas avokado skrebutis – ši autentiška vieta paperka savo netobulo dekoro jaukumu bei, savaime suprantama, puikia kava. 16i naudoja Didžiojoje Britanijoje skrudinamas rūšines pupeles, kurios yra auginamos tvarumo principų besilaikančiuose ūkiuose. Be to, pupelės yra nuolat keičiamos, tad ištikimi klientai gali išbandyti skirtingus mėgiamos kavos poskonius. 

Kavinukės išskirtinį žavesį papildo ir tai, jog sezono metu gėlių mylėtojams dalijami kavos tirščiai – indelis pastatytas foje! 

Patarimukas: pirmadieniais, ketvirtadieniais ir penktadieniais čia galite paragauti šviežiai iškeptų švediškų kardamono bandelių, kurių receptą savininkai parsivežė iš Stokholmo!

Strange Love

Šią vietą mylime ne tik dėl nepriekaištingos jų pačių skrudintos rūšinės kavos, bet ir romantiškos Vilniaus Senamiesčio vietos. Įsikūrusi greta įėjimo į Bernardinų sodą Strange Love yra viena populiariausių pasimatymų vietų. Jų kava galite mėgautis kur tik patinka: dviejuose kavinės aukštuose, balkonėlyje, jaukiame vidiniame kiemelyje ar paprasčiausiai išsinešdami ją pasivaikščiojimui parke. Ši specializuota kavos parduotuvė ir kavinė pupeles vežasi nedideliais kiekiais iš mažų ūkių, todėl visuomet galite būti garantuoti kavos šviežumu. Jos meniu taip pat papildo platus desertų bei užkandžių pasirinkimas, o trečiadieniais-sekmadieniais ir vėlyvieji pusryčiai.

Verta paminėti, kad Strange Love kokybiška kava rūpinasi ne tik savo reikmėms: jie taip pat aktyviai plečia kavos kultūrą biuruose, būdami profesionaliais jų patarėjais ir rengdami mokymus, kaip išsirinkti bei ruošti konkrečiam biurui labiausiai tinkančią kavą.

Patarimukas: neprašausite čia atsivesdami savo išrinktąsias (-uosius) pasimatymui!

Italala Caffè

Viva L’Italia! Įsikūrusi prestižinėje Vokiečių gatvėje, Italala Caffè lankytojus pasitinka su itališku svetingumu, labai šiltu interjeru, savo gamybos desertais bei, žinoma, nepriekaištinga kava. Nors itališkas espresso daugeliui asocijuojasi su perdėtu kartumu ir menka kokybe, neapsigaukite – Italala kavą verda iš rūšinių, mažais kiekiais Florencijoje skrudintų „Ditta Artigianale“ pupelių, kruopščiai atrinktų nedideliuose skirtingų pasaulio kampelių ūkiuose. 

Išskirtinai miela Italala atmosfera kvieste kviečia čia prisėsti ir pasimėgauti aromatingu puodeliu jaukioje, žaismingoje aplinkoje, kur vietoje kėdžių – sūpynės, o šaldytuvas tiesiog prašosi būti fotografuojamas.

Chaika

Jei rojus iš tiesų egzistuoja, tai jau galiu numanyti, kaip jis atrodys veganams. Tortai ir pyragai be gyvulinės kilmės produktų, daugybė pieno alternatyvų, veganiški karšti užkandžiai, ir, žinoma, fantastiška kava. Chaika naudoja rūšines, kruopščiai atrinktas, šviežiai Vilniuje skrudinamas Crooked Nose & Coffee Stories pupeles, augintas skirtinguose pasaulio regionuose. Be to, ši kavinukė žinoma ir dėl savo plataus rinktinių arbatų pasirinkimo, tad čia drąsiai galite atsivesti ir savo “caffeine-free” draugus. 😊Vos užėjus akį čia patraukia ne tik itin gausus meniu, bet ir nostalgiškas retro interjeras, kuriame dominuoja ryškios spalvos, sentimentus keliantys vintažiniai baldai bei įvairios kitos smagios sovietmečio detalės.

P.S. Karvyčių produktų mylėtojai, nebijokit, čia tikrai yra ir įprasto pieno. 🐄🥛

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus